اخبار

اجرای برنامه های متعدد فرهنگی هنری در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه های متعدد فرهنگی هنری در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران
قیاسی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان از برگزاری باشکوه برنامه های ایام ارتحال امام(ره) و قیام خونین 15 خرداد ماه با همکاری ادارات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان درمیان حاجی قدیر قیاسی رئیس اداره از برگزاری باشکوه برنامه های ایام ارتحال امام(ره) و قیام خونین 15 خرداد ماه با همکاری ادارات و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان خبر داد. ایشان گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت برای این بزرگوار به منزله زنده نگه‌ داشتن اندیشه‌های امام خمینی(ره) می باشد وباید در جامعه اهداف امام بزگوار تبیین شود.

قیاسی یکی از اقدامات مطلوب در راستای برگزاری هر چه باشکوهتر این مراسم را، نصب و درج قسمت‌هایی از سخنان امام خمینی(ره) در زمینه ویژگی‌های رئیس جمهور بیان کرد. وی افزود: امسال نیز همانند سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(س) اجرا می‌شود.

ایشان گفت امام خمینی(س) متعلق به گروه و یا استان خاصی نیست، بلکه آن بزرگوار متعلق به همه مردم است و در این راستا باید این مراسم باشکوه تر برگزار شود.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری مراسم‌ سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در 14 و 15 خردادماه در سطح شهرستان خبر داد. و گفت اندیشه های امام خمینی(س) رمز پایداری انقلاب اسلامی است  و جایگاه و همچنین آرمان های امام راحل باید به نسل جدید منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ایران اسلامی با نام امام خمینی(س) در جهان شناخته شده است، بیان کرد: امروز پیشرفت های علمی، نظامی، فناوری و..... ایران به خاطر فعالیت های امام راحل است. ایشان برگزاری برنامه های فرهنگی را ازعوامل مهم و تاثیر گذار در تبیین اهداف و آرمان های امام راحل  دانست و گفت امام خمینی(س) در پیروزی و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی داشته و باید مورد اهتمام تمام آحاد جامعه باشد زیرا استقلال و اقتدار ایران اسلامی امروز نشات گرفته از اراده ای است که امام راحل به مردم ایران داده است.

وی با بیان اینکه برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله مسابقات و نمایشگاه ها از مهمترین راهکارهای شناساندن آرمان های امام(ره) وانقلاب است، افزود: دراین راستا برگزاری مسابقه فرهنگی ازوصایای امام راحل بویژه در زمینه انتخابات وکمک به برگزاری جلسات محوری در سطح شهرستان وهمچنین جلسات ختم قرآن کریم با همکاری و کمک موسسات قرآنی ازاهداف اجرایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این ایام می باشد.

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۵۷
اداره درمیان |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید